Milyen Jordánia miután keresztül-kasul kocsikáztunk az országon? Több, mint 1000 kilométerrel a hátunk mögött ezeket a látnivalókat ajánlanánk egy autós körúthoz!

Autóbérlés és vezetési kultúra
Autóval a legegyszerűbb bejárni az országot, és olyan helyekre is eljuthatunk, ahová tömegközlekedéssel egyáltalán, vagy csak nehezen lehetne. Jordánia rengeteg rejtett látványossággal vár, amelyekhez nem keveset kell autózni. A közel 1000 km benzinköltsége 15.000 Ft alatt tud maradni, egy kisebb autóval, úgyhogy megéri autót bérelni. Viszont a vezetési kultúra nagyban megnehezíti a közlekedést. Autóbérlésről ide kattintva olvashatsz.

Ammán – a nyüzsgő főváros
Jordánia fővárosa és egyben legnyüzsgőbb városa is Ammán, amelynek történetében különböző korok lenyomatai keverednek. Ide kattintva olvashatsz részletes útleírást a városhoz. Ne hagyd ki Madaba mozaikjait és az Ammáni citadellát, mindkettő maradandó élmény lesz!
Jordan Pass: A legtöbb látnivalóhoz elegendő lesz, kivételek általában a templomok.


Dzseras – a világ egyik legjobban fennmaradt romvárosa
A különleges látnivalók listáján előkelő helyet foglal el Dzseras, vagy Jerash, Jordánia második leglátogatottabb célpontja. Az Ammántól északra található városka hatalmas területen fekvő római romjairól híres. A világ egyik legjobban fennmaradt római városa nevet is megérdemelten viseli. Dzseras kiemelkedő szerepet töltött be az ókorban, mivel fontos kereskedelmi út mentén feküdt.
Jordan Pass: a belépő benne van az árban, nem szükséges külön belépőt váltani.

Jézus Krisztus keresztelési helye
Jordánia esetében különösen figyelnek a keresztény vallási emlékek megóvására, maga a király vállalt értük felelősséget, a Palesztina területén található keresztény örökséggel együtt. A Szentírásból ismert jelenetek helyszíne elevenedik meg a látogató előtt.

Nébó-hegy, ahonnan Mózes megpillantotta az Ígéret Földjét
A hagyomány szerint innen mutatta meg Jézus Mózesnek az Ígéret Földjét, a terület ma Jordánia része. A hegy tetején egy keresztre tekeredett kígyó szimbolizálja a zsidó nép szenvedéseit a pusztában való vándorlás során, mellette egy újonnan épített templom óvja a gyönyörű mozaikokat. A templomban ottjártunkkor zarándokcsoport misézett, német nyelven, elképesztően szép énekük segített jobban megélni a pillanatot. A mozaikok a bizánci mozaikművészet egyik legkorábbi példái, valószínű már a 6. században zarándokhellyé vált Mózes halálának helye. Lenyűgöző kilátás nyílik innen a Jordán-völgyre, a Holt-tengerre és Izraelre, a határ túloldalán.
Jordan Pass: nem elegendő, külön belépőt kell fizetni.

Ma’in Termálvizes források (Ma’in Hot Springs)
Nébó-hegyről meredek, kacskaringós, jó minőségű, de kihalt út vezet le a Holt-tenger irányába. Egyébként egész Jordánia büszkélkedhet a viszonylag jó minőségű úthálózatával! Viszont a partok nagy része nem annyira kiépítettek, mint például az izraeli oldalon. Ennek ellenére hatalmas élmény, főleg a téli időszakban, a tengerbe ömlő termálvízforrások vizében lebegni.
Ma’in termálforrásai esetében van ingyenesen megközelíthető rész is, itt a sós vizet a parkolóban kialakított, csőből folyó édesvízzel moshatod le, pár dinár ellenében. Az ingyenes részhez vezető ösvényhez kattints ide. Van fizetős, kiépített termálfürdő is, ahol komfortosan lehet átöltözni, fürdőzni és zuhany is elérhető, ide kattintva találod. Illetve a nagyobb hoteleknek saját partszakasza is van a Holt-tengernél.
Jordan Pass: nem elegendő, külön belépőt kell fizetni.


Petra, Jordánia csodája
Jordánia legismertebb látnivalója, a Világörökség része, és valószínűleg rengeteg bakancslista toplistás eleme. A Nabateusok örökségét nem érdemes kihagyni, de ajánlott előre felkészülni, hiszen nagyon sok látogatóra kell számítani, és elég kitartó árusokra. Bővebben a látogatást megkönnyítő tippekről ide kattintva olvashatsz.
Jordan Pass: a belépő benne van az árban, nem szükséges külön belépőt váltani.


Wadi Rum, sivatagi kalandok
Wadi Rum az ország déli részén terül el, és itt rengeteg sivatagi program közül lehet válogatni. Innen indulnak ki a szervezett túrák, amelyek keretében meg lehet mászni Jordánia legmagasabb csúcsát: Jebel Umm El Dami, 1854 m. Lehet sátorban vagy a szabad ég alatt tölteni az éjszakát, a sivatag közepén, ahogyan mi is tettük. Az élményeinkről és a szolgáltatásokról ide kattintva olvashatsz. Fel lehet fedezni a sivatag rejtett látnivalóit, a falrajzoktól kezdve forgatási helyszínekig. Lehet tevegelni, megítélésünk szerint jó körülmények között tartott tevéken (Figyelem: ez nem vonatkozik a Petra környékén tartott állatokra).
Jordan Pass: a belépő benne van az árban, nem szükséges külön belépőt váltani.


Kerak (Al-Karak castle), a keresztes hadjáratok nyomában
Jordániai utazás során végig keveredni fognak a Bibliai és történelmi elemek, ennek ékes példái a keresztes-várak. A Keresztes-hadjárat során használt várak között, a régióban három nagyobb maradt fenn, ezek közül jelenleg a Karak vár közelíthető meg, a másik kettő Szíria területén található. Kisebbek közül viszont több is van: Montreál vár, Ajloun és Wu’ayra romjai. A vár nagyon jó állapotban maradt fenn, falai földrengésekkel, időjárással dacolva állnak még. Pazar kilátás nyílik innen a környékbeli termékeny völgyekre. Könnyen megközelíthető, a parkoló a vár előtt van, keveset kell mászni, jól kiépített ösvényeken.
Jordan Pass: csak a várhoz elég, külön belépőt kell fizetni a múzeumhoz (bár az utóbbi lehet nem volt hivatalos belépő).
Jordánia népszerű célpont lett, ha megjött a kedved, akkor indulás előtt érdemes tájékozódni, annak érdekében, hogy az utazás felhőtlen legyen! Gyorstalpaló keretében olvashatsz a leghasznosabb tippekről, amelyek megkönnyítik a dolgod!
Ha nem maradnál le hasonló tartalmakról, csatlakozz hozzánk:
Facebook oldal: Travelaroundfb
Facebook csoport: Travelaround
Youtube: Travelaround.hu
Instagram: travelaround.hu
Hírlevél: Feliratkozás
Pingback: Minden, ami Marokkó: látnivaló, beutazás, szállás - Travel around
Pingback: Kappadókia gyorstalpaló: Mit érdemes tudni, ha Kappadókiába utazol? - Travel around